הפדרציה העולמית מכריזה על הכותר השני לאליפות העולם 2018

לאחר שהוכרז אתמול כי CS:GO יהיה כותר רשמי באליפות העולם למדינות, כעת מכריזה הפדרציה על צירופו של הכותר הפופולארי בעולם – League of Legends.
לשחקנים סמי-מקצועיים תהיה הזדמנות להשתתף בטורניר הגלובאלי.

הפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני (International e-Sports Federation, IeSF) הכריזה מוקדם יותר השבוע כי אליפות העולם הקרובה תכלול טורניר בכותר Counter-Strike: Global Offensive. כעת מכריזה הפדרציה על צירופו של הכותר League of Legends של Riot Games, ככותר מרכזי שני באליפות העולם באליפות העולם, אשר תתקיים בעיר המרכזית קאוסיונג שבטאיוואן.

זוהי השנה החמישית שבה נבחר הכותר כמשחק מרכזי באליפות העולם, שבמסגרתה משחקת נבחרת ישראל בגיימינג. בשנים קודמות, הציגה הנבחרת עלייה עקבית ביכולות, כאשר באליפות העולם 2013 הגיעה למקום התשיעי, ב-2015 הגיעה למקום החמישי, וב-2017 הגיעה נבחרת Lenovo ישראל כבר למקום הרביעי לאחר הפסד בחצי הגמר לנבחרת סרביה.

קפטן נבחרת ישראל, נדב פרנק, בטקס הפתיחה של אליפות העולם מחזיק את דגל ישראל

אליפות העולם למדינות היא טורניר הגיימינג התחרותי (eSports) היחיד המתקיים בין נבחרות לאומיות המורכבות משחקנים שמייצגים מדינה. האליפות הראשונה התקיימה בשנת 2009. האליפות השנה תכלול כ-500 נציגים מ-46 מדינות, כולל ישראל.

 

הגיימרים המנוסים במשחק League of Legends מכירים את הסצנה התחרותית הסובבת את המשחק, המטופחת בהשקעה רבה ובאופן מתמיד ע"י חברת המשחקים Riot Games. הסצנה התחרותית וליגת ה-LCS כוללות את הקבוצות הטובות בעולם בתחום. על מנת להבדיל את אליפות העולם למדינות, החליטו בפדרציה לקיים את האליפות רק לשחקנים שלא השתתפו במשחקי ליגת ה-LCS המקצועית במהלך 2018, על מנת שקהל רחב יותר של גיימרים ממדינות שונות יוכלו להשתתף.

במסגרת האליפות תשלח נבחרת ישראל בגיימינג להתחרות כבכל שנה נגד יתר המדינות באליפות העולמית. בשנה שעברה הגיעה נבחרת Lenovo ישראל 2017 להישגים מרשימים במיוחד – מקום רביעי באליפות ה- League of Legends, לאחר קרב צמוד על המקום השלישי מול סין; ומקום חמישי בטורנירים Tekken 7 ו- CS:GO.

הנבחרת שתישלח לטאיוואן השנה תורכב מחברי הקבוצה הזוכה באליפות ישראל בספורט אלקטרוני המתקיימת זו השנה השמינית ע"י העמותה לגיימינג תחרותי בהפקת 4DV. משחקי אליפות ישראל יתחילו באירוע GamerZ בפסח, ובמהלך החודשים הקרובים ישודרו באינטרנט ובסלקום TV. שלב הגמר של אליפות ישראל ישוחק באירוע הגיימינג Ultimate Summer בהיכל קבוצת שלמה בתל אביב.

נבחרת Lenovo ישראל 2017 – קבוצת League of Legends

קישורים