סיכום אירוע Tri Nations

אירוע ה – Tri-Nations בין דנמרק, ישראל ודרום אפריקה התקיים בשבת, 12/10/2013 משעה 19:00.

בשידור צפו יותר מ 615 אנשים בו זמנית, ויותר מ 1000 בסה"כ, מישראל, דרום אפריקה ודנמרק. אנשי משרד הספורט בדרום אפריקה, ובכירי ספורט אלקטרוני בדנמרק, צפו בשידור החי לכל אורכו.

השידור הופק ע"י העמותה לגיימינג תחרותי בישראל (ע"ר) בשיתוף אתר הצעירים "פרוגי", שתומך בפעילות העמותה ובספורט אלקטרוני בישראל. כמו כן, מרבית התכנים הגרפיים בשידור הוכנו ע"י eSport Danmark. המשחק הראשון של הערב היה ישראל נגד דרום אפריקה. כבר בתחילת המשחק החלה הקבוצה הדרום אפריקאית לעשות טעויות, אותן הקבוצה הישראלית הצליחה לנצל בחוכמה לטובתה, ולהעניש את נבחרת ד' אפריקה על כל טעות קטנה. למשך כל המשחק, ישראל שלטה היטב בכל התחומים, ולא נתנה לנבחרת הדרום אפריקאית שום הזדמנות לחזור, והביסה את דרום אפריקה בצורה מוחצת בפחות מ 20 דקות של משחק.

לאחר ההפסקה, הקבוצה הדרום אפריקאית שיחקה נגד דנמרק, במשחק השני של הערב. דרום אפריקה שיחקה טוב יותר בצורה ניכרת נגד דנמרק מאשר נגד ישראל, אך נבחרת דנמרק מורכבת
משחקנים חזקים ומנוסים, ובסופו של דבר, המשחק נגמר בנצחון מוחץ לדנמרק, וסיים את המסלול של דרום אפריקה באירוע. לאחר הנצחון של דנמרק, הגיע המשחק הגדול: ישראל נגד דנמרק. לכל קבוצה נקודה אחת, ונצחון יקנה לה את הנצחון באירוע.

ההפסקה השניה הסתיימה, ושתי הנבחרות, ישראל ודנמרק, החלו את המשחק.

כבר בתחילת המשחק ניכר היה שהוא הולך להיות משחק טוב עבור כל חובב LOL . בניגוד למשחקים של שתי הנבחרות נגד ד' אפריקה, שבהם הנבחרות הובילו את מהלך המשחק, כאן 2 הנבחרות התחילו בצורה דומיננטית בדרך לפלוש ל- Jungle של האויב, ונפגשו ליד ה- Mid Lane לקרב הראשון של המשחק. טעות של הנבחרת עלתה לה ביוקר, כאשר היא חטפה נזק מדנמרק לפני שהספיקה להגיב, מה שגרם להם להתחיל קרב בעמדת נחיתות, והדנים ניצלו זאת היטב, והרוויחו 1 הריגות על ישראל, בלי שישראל תקבל דבר. הדנים השתמשו ביתרון שקיבלו כדי להוביל כל המשחק, ועל אף השליטה הדומיננטית של "ManAura" הישראלי ב- Top , שאר הצדדים של המפה היו ביתרון רחב לדנים, ולקראת סוף המשחק הם העמיקו את הפער. לבסוף, ישראל יצאה לקרב "על החיים ועל המוות" הכרחי, אך בזכות היתרון הענק של הדנים בשלב זה, הם הצליחו לנצח את הקרב נגד הישראלים, ולנצח את המשחק.

לאחר המשחק אמר ManAura, שחקן הטופ של הקבוצה: "הדנים שיחקו ברמה ממש גבוהה, ניכר שהם שחקנים מעולים ואני מאמין שיש להם עתיד. לא ציפיתי לפחות מהנבחרת הדנית, אבל אני מאמין
שלמרות הטעות הקריטית בהתחלה נתנו להם פייט רציני. למרות ההפסד, אנחנו יודעים את הרמה שלנו
ונחושים להראות גם לדנים וגם לשאר העולם שאנחנו טובים באליפות העולם ברומניה. אני מצפה למשחק הבא בין 2 הנבחרות."

וכך, הסתיים טורניר ה- Tri Nations כשידה של דנמרק על העליונה עם 2 נקודות, ישראל במקום השני עם
נקודה אחת, ודרום אפריקה במקום האחרון עם אפס נקודות.

בסיום הטורניר, בראיון לתקשורת המקומית, אמר אחד משחקני הנבחרת הדרום אפריקאית: "המשחקים היו קשים, יותר קשים מכל משחק שאי פעם שיחקתי. עם זאת אני שמח שזכיתי לשחק בשביל הנבחרת שלי
ולמדתי הרבה. זה דבר אחד לצפות בשחקנים הטובים בעולם, ודבר אחר לשחק נגדם. הם שלטו בכל המשחק הפעם, אך בפעם הבאה נהיה מוכנים יותר."

טל וינטר, קפטן נבחרת ישראל, אמר בסיום האירוע "האירוע היה מצוין וכיפי, והיה נחמד לשחק נגד נבחרות דנמרק ודרום אפריקה. המשחק נגד דנמרק במיוחד היה מאתגר מאוד. הטורניר הזה היה חיוני עבורינו, כי זה הראה לנו כמה עוד יש לנו להתאמן ולהשתפר עד לאליפות העולם, ואנחנו מצפים לראות את דרום אפריקה ודנמרק ברומניה."

זו הייתה הפעם הראשונה שנבחרת ישראל משחקת נגד נבחרות לאומיות מהעולם, וללא ספק, אירוע מקדים שיוביל לדברים נהדרים שעוד יבואו בעתיד.