הפדרציה העולמית משיקה מרכז מו"פ עולמי לפיתוח הספורט האלקטרוני

הפדרציה הכריזה על תכנית רב שנתית למרכז המחקר והפיתוח החדש, המבוססת על שלושה עמודי תווך: מרכז מחקר אקדמי לספורט אלקטרוני, מרכז הדרכה בינלאומי ואקדמיה בינלאומית לשופטים.

הפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני (IeSF – International Esports Federation), ארגון הספורט האלקטרוני הגדול בעולם המבוסס על מדינות, תשיק את מרכז המחקר והפיתוח העולמי לספורט אלקטרוני בשנת 2018. החזון מאחורי יוזמה חדשה זו, שהיא הראשונה מסוגה בעולם, הוא לחזק עוד יותר את האקו-סיסטם של תעשיית הספורט האלקטרוני ולהבטיח את המשך הפיתוח הסדיר של תעשייה זו. עם התמיכה של הממשלה המקומית בבוסאן שבדרום קוריאה, מרכז המו"פ החדש יתמקד בשלושה עמודי תווך בתכנית 5 השנים של הפדרציה.

שלושת עמודי התווך הם: מרכז המחקר לספורט אלקטרוני, מרכז הדרכה בינלאומי, והאקדמיה הבינלאומית לשופטים.

מרכז המחקר לספורט אלקטרוני יתמקד בתמיכה ועידוד של מחקרים הענף הספורט האלקטרוני, כדי להגדיל את הבסיס האקדמי של הענף לצמיחה נוספת בעתיד. ב-2018, המרכז יתמוך בחוקרים ברחבי העולם לעידוד מחקר הספורט האלקטרוני. הפדרציה תתמקד גם בפיתוח פלטפורמת ארכיון, שתאסוף ותשתף את כל מחקרי הספורט האלקטרוני שנערכו כך שיהיו נגישים לציבור ברחבי העולם.

מרכז ההדרכה הבינלאומי מתוכנן לארח מחנות אימונים עבורי מועדוני ספורט אלקטרוני ועובדים בענף. המשתתפים יוכלו להתחרות נגד קבוצות אחרות מכל העולם במשחקי אימון. המדריכים יוכלו גם לגשת ולהשתמש במשאבים הקשורים להדרכה ואימון שנאספו במרכז המחקר לספורט אלקטרוני. מרכז ההדרכה יכלול זירת ספורט אלקטרוני מקצועית שתשמש בסיס לאימונים, כמו גם חדרים שבהם מותקן ציוד טכני ומולטימדיה לטובת לימודים תאורטיים וישיבות אסטרטגיה. יתר על כן ישמש המקום גם עבור קבוצות מקצועיות כדי לבחון שחקנים חדשים פוטנציאליים לגייס לקבוצה, ובכך יהווה נתיב עבור שחקנים לכניסה לעולם הגיימינג התחרותי המקצועי. בתקופות פגרה, מרכז ההדרכה יהיה פתוח לציבור כדי לעודד את קהילת הגיימרים האזורית להתאמן בספורט אלקטרוני.

האקדמיה הבינלאומית לשופטים תתקנן ותפתח תכניות לימודים אינטנסיביות להכשרת שופטים בינלאומיים בתחום הספורט האלקטרוני, ולהעניק להם דיפלומה מקצועית. הפדרציה תפתח את תכנית הלימודים יחד עם ועדת השופטים של הפדרציה ומפתחות משחקים כדי להבטיח שהתכנית תעמוד בסטנדרט הגבוה ביותר. התהליך יחל בשנת 2019, ושופטים בינלאומיים מוסמכים ישלחו לנהל משחקים בין מדינות, כמו גם שלבי מוקדמות וטורנירים של מדינות החברות בפדרציה.

בהתאמה לפיתוח המהיר של תעשיית הספורט האלקטרוני, בפדרציה סבורים שחיוני לבנות מוסדות יציבים לתמיכה בגדילת התעשייה והתמקצעותה באמצעות עמודי התווך – שופטים, שחקנים, וחוקרים אקדמאיים.

הפדרציה תמשיך ביוזמותיה לתמוך בתעשיית הספורט האלקטרוני תוך שילוב הגורמים הרלוונטיים בענף, בין היתר במסגרת פסגת הספורט האלקטרוני העולמית בנובמבר הקרוב.