גרמניה מצטרפת לפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני

גרמניה מצטרפת לפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני לאחר בקשת חברות מטעם ESBD – האיגוד הגרמני לגיימינג תחרותי. בכך נעשתה גרמניה למדינה ה-48 בפדרציה העולמית.

ארגון ESBD (גרמנית: "eSport-Bund Deutschland e.V", עברית: "הפדרציה הגרמנית לספורט אלקטרוני ע.ר.") התקבל כחבר חדש בפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני (IeSF), ובמסגרת זו מצטרף לתנועה הבינ"ל לקידום הענף כאיגוד המייצג של גרמניה.

ה-ESBD הוקם בנובמבר 2017 בפרנקפורט, ומאגר בתוכו 27 ארגונים כולל מועדונים מקצועיים, בעלי עניין ומארגני תחרויות ומייצג את הספורט האלקטרוני המאורגן בגרמניה. במסגרת קבלת האיגוד לפדרציה, הפכה גרמניה למדינת האירופאית ה-18 החברה בה.

"אנו שמחים להיות חלק מהספורט האלקטרוני הבינלאומי המיוצג ב-IESF (הפדרציה העולמית)," נמסר מלשכתו של נשיא ה-ESBD, האנס יאגנו. "לאור האתגרים המשותפים לקהילת הספורט האלקטרוני הבינלאומית, למשל בדיונים האולימפיים, אנחנו מעריכים את ההזדמנות למצוא את עצמנו לצד נציגי ענף הגיימינג התחרותי מכל העולם."

יאן פומר, סמנכ"ל יחסי החוץ של האיגוד הגרמני, הוסיף כי "הספורט האלקטרוני צומח בתאוצה ברמה הגלובלי. איגודי ספורט אלקטרוני לאומיים ישחקו בתפקיד מפתח בפיתוחים המבניים והארגוניים באקו-סיסטם של תעשיית הגיימינג בעתיד. זו הסיבה שאנו מרוצים להתיישר עם הפדרציה הבינ"ל בנושא."

יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי, עידו ברוש, מסר כי "אלו זמנים טובים עבור ענף הגיימינג תחרותי, ואנחנו שמחים לראות שגרמניה, מדינה חזקה מאוד בענף הגיימינג תחרותי, הצטרפה לפדרציה. ה-ESBD הוא איגוד חדש אך חזק מאוד, ומאגד בתוכו ארגוני מפתח בתעשיית הספורט האלקטרוני בימינו, כגון ESL ו- Unicorns of Love. העמותה בישראל מברכת את ה-ESBD על כניסתם לפדרציה. צעד זה יחזק אותם, ויחזק את הפדרציה ואת כל הענף."

הספורט האלקטרוני באירופה מציג מאפיינים שונים מתרבויות ומקומות אחרים בעולם, למשל קוריאה או אמריקה. מהפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני נמסר כי הם מצפים לעבוד בשיתוף פעולה עם ESBD לקידום סצינת הגיימינג התחרותי בגרמניה, ומצפים שצעד זה אף יתרום לקידום תנועת הספורט האלקטרוני בעולם וחיזוק מעמדו כענף ספורט.