מקסיקו מצטרפת לפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני

ארגון FNDEM (בספרדית: "Federación Nacional de Deportes Electrónicos México", בעברית: "הפדרציה הלאומית לספורט אלקטרוני במקסיקו") מצטרף לפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני (IeSF), כארגון המייצג את מקסיקו בפדרציה. מדובר במדינה ה-47 להצטרף לפדרציה העולמית.

הפדרציה הלאומית המקסיקנית לספורט אלקטרוני (FNDEM: Federación Nacional de Deportes Electrónicos) התקבלה כחברה חדשה בפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני (IESF).

ההחלטה לקבל את ארגון כמייצג את מקסיקו בפדרציה התקבלה בהחלטת חבר המנהלים של הפדרציה בישיבה שהתקיימה ב-25 ביוני, לאחר בחינת כל הקריטריונים למועמדים לחברות בפדרציה. זוהי המדינה השלישית המצטרפת לפדרציה ביבשת אמריקה (האחרות הן קוסטה ריקה וארגנטינה).

כדי לקדם את הפדרציה המקסיקנית כארגון חזק ועצמאי, FNDEM ואיגוד הספורט האלקטרוני הקוריאני (KeSPA) חתמו על מזכר הבנות מוקדם יותר השנה, כדי לשתף מידע, ניסיון ומשאבים ולקדם את הענף כספורט לכל דבר.

"זהו כבוד גדול מאוד עבורינו שהפדרציה העולמית קיבלה את מקסיקו כחברה," מסר וונג לי, נשיא האיגוד המקסיקני. "FNDEM מבטיחה לעמוד בחוקי הפדרציה העולמית ולתרום ככל שביכולתה לתנועה העולמית, ולתחזק סביבה תחרותית בספורט האלקטרוני."

הפדרציה העולמית, מצדה, מסרה כי היא תתמוך במאמצים של FNDEM לקדם את הענף במקסיקו.

עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל, מסר: "אנחנו מברכים את מקסיקו על הצטרפותה לפדרציה העולמית ולתנועה הבינלאומית לקידום מעמד ענף הספורט האלקטרוני והגיימרים התחרותיים. שלחנו לנשיא האיגוד המקסיקני את ברכותינו, והזמנה למשחק ידידות מול נבחרת ישראל שתיקבע סופית באוגוסט הקרוב. הנבחרת הישאלית תפגוש את הנבחרת המקסיקנית ונבחרות אחרות באליפות העולם הקרובה בטאיוואן."