סיאול תארח את אליפות העולם 2019

הפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני הכריזה שאליפות העולם לשנת 2019 תתקיים בבירה הדרום קוריאנית, סיאול.

על פי לשון ההודעה, האליפות תתקיים ברבעון האחרון של שנת 2019, כלומר בין החודשים אוקטובר-דצמבר. בהמשך יוכרזו התאריכים המדויקים.

הבירה הדרום-קוריאנית נחשבת בעיני רבים כ"עיר קדושה" לחובבי הענף, אשר אליה מגיעים משתתפים ואוהדים מכל רחבי העולם לאירועים בינלאומיים. העיר מארחת עשרות מתחמי גיימינג (הידועים בקוריאה כ "PC Bangs"). אליפויות ספורט אלקטרוני התקיימו בסיאול כמעט על בסיס קבוע ב-18 השנים האחרונות, בין היתר בזכות התמיכה של הממשל המקומי בפיתוח הענף.

האירוע השנתי של הפדרציה העולמית לספורט אלקטרוני (IESF), אליפות העולם, היא התחרות היחידה בענף הספורט האלקטרוני שבה המשתתפים מתחרים כנבחרת לאומית המייצגת מדינה נגד נבחרות לאומיות יריבות.

בשנת 2018, העיר קאושיונג בטאיוואן אירחה את מה שנחשבת כאליפות הגדולה ביותר שהתקיימה במסגרת הפדרציה עד כה. האליפות בקאושיונג התקיימה בכותרים League of Legends, Counter-Strike (חמישה שחקנים בכל אחד) ו- Tekken 7 (תחרות יחידים). מספר שיא של 460 שחקנים מ-46 מדינות השתתפו בתחרות.

אליפות העולם 2019 צפויה שוב להיות נקודת השיא של הליגות הלאומיות המתקיימות במדינות השונות החברות בפדרציה, שבה אוהדים וחובבי הענף מכל העולם מגיעים למקום אחד כדי ללמוד, להינות ולעודד את נבחרתם באירוע הספורט האלקטרוני הייחודי הזה.

פרטים נוספים אודות אליפות העולם לרבות לוח זמנים מדויק, מתחם אירוח וכותרים משתתפים יפורסמו כאן בהמשך.